גשרים, תותבות

גשרים

גשר הוא אמצעי מלאכותי שנועד לחבר בין נקודות הרחוקות זו מזו, דרך האוויר. כאשר מדובר על תחום רפואת השיניים בכלל, ועל תחום האורתודנטיה בפרט, אנחנו משתמשים במושג “גשר” כטכניקה שמטרתה היא לפתור בעיית לסת חסרת שן בודדת אחת לפחות. גשרים דנטליים הם שיניים מלאכותיות שמקובעות לחניכיים, אך לא חודרות לעצם הלסת ולא מחוררות את הלסתות, כמו שנעשה בטכניקה של השתלת שיניים. גשר דנטלי “יושב” על שיניים שסמוכות לאותו חלל שן ומהווה תחליף לשן, או השיניים החסרות.

תותבות

שן תותבת היא תחליף, אלטרנטיבה מלאכותית, הבנויה כמסגרת שניתן להרכיב ולהסיר מהלסת. שיניים תותבות יכולות להוות החליף למערכת שיניים מלאה או חלק מלסת ומטרתן היא שמירה על מראה שלם של הפה ובעיקר צמצום הנזק שנוצר בעקבות אובדן השיניים האחרות. שיניים תותבות מוחזקות על ידי תופסנים שנצמדים לשיניים הסמוכות וניתן להסירן כדי לנקות אותן, או להסירן בזמן השינה. כמשודבר על הגיינת הפה, כמו צחצוח שיניים, חשוב להתייחס אל השן התותבת כאל שן רגילה לכל דבר, ובכך לאפשר שמירה על היגיינת הפה והלסת.

יש להסיר את התותבות כשהולכים לישון ולהשרותן בתמיסה מיוחדת או במים פושרים. כאשר מדובר על שיניים תותבות בעלות תופסנים שעשויים ממתכת, ההשריה צריכה להתבצע אך ורק במים פושרים.

תחומים נוספים

לקביעת תור השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*המועד שהשארתם אינו סופי אנו נחזור לתאם אתכם תור בהתאם לפרטים שהשארתם.

דילוג לתוכן