עששת, סתימות שיניים

סתימה בשן – הליך הכרחי

השיניים משמשות כשומרות עבור חלל הפה. על פי רוב, בכל יום ויום, השיניים טוחנות ומעבדות כמויות גדולות של אוכל. שמירת השיניים באמצעות צחצוחן נכון, ובנוסף, טיפוח מתמיד של השיניים, הכולל ביקור אצל שיננית בתדירות של כל שלושה חודשים עד חצי שנה, מקדמים את בריאות השיניים משמעותית. עם זאת, לעיתים, למרות המאמצים לשמירה על שיניים בריאות, נוצרים חורים בשן, וזאת כתוצאה מעששת. מדובר במקרים קלים יחסית, שניתן לטפל בהם באמצעות סתימות בשיניים, אך ישנם מקרים חמורים יותר שדורשים את עקירת השן. סתימה בשן מקנה לשן הן את המראה הישן שלה וכמובן שאת בריאותה. הזנחת שיניים עם חורים היא מסוכנת ביותר ועלולה לדרוש התערבויות משמעותיות וטיפולי שיניים יקרים למדי.

סתימה בשן – סתימות לבנות ושחזור שן

בעבר, נהוג היה להתקין סתימות בצבע כסף. סתימות אלו היו מורכבות מחומרים שונים, שכללו חומר המכונה כספית. בשנים האחרונות התגלה כי כספית בשן מהווה סיכון עבור בריאות האדם ועבור תקינותה של מערכת העצבים. לכן, נעשו מאמצים כדי לחפש פתרונות חלופיים שיובילו להוצאתה של הכספית מהסתימות. יחד עם הגילויים על אודות הסתימות בצבע כסף, שכאמור כללו את הכספית,ניתן דגש רב יותר על נושא האסתטיקה של השן. בסופו של דבר, נעשה ניסיון לשלב בין המראה המוצלח ביותר של השן לבין בריאותה המרבית. עקב כך, התגלה שסתימות לבנות הן הפתרון המומלץ, כשהביצוע בפועל מקנה שחזור שן של ממש.

על התהליך של שחזור שן והתקנת סתימות לבנות:

שחזור שן באמצעות התקנת סתימות לבנות מתבצע במספר שלבים; השן המטופלת מבודדת משאר השיניים באמצעות טבעת. רופא השיניים יוצר בשן מרווחים מיקרוסקופיים אליהם הוא מחדיר חומר בצבע השן. בסופו של התהליך, החומרים בהם ייעשה שימוש יהיו בצבעה של השן ובאמצעות צריבה, כך שבסוף התהליך יחוברו לשן ויאפשרו לה מראה אחיד, כך שלאדם המתבונן מבחוץ יהיה קשה להבחין בין הסתימה לבין השן המקורית.

מידע חשוב על סתימות לבנות ושחזור שן:

כדאי לדעת שניתן לערוך את התהליך במקרים בהם יש חורים חדשים בשן, ובמקרים בהם ישנן סתימות ישנות שאותן אתם רוצים להחליף לסתימות החדשות והלבנות. בנוסף, חשוב לדעת שיש גם חסרונות בשיטה החדשה, למרות שהיא השיטה המועדפת היום על רופאי השיניים בכל העולם

תחומים נוספים

לקביעת תור השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*המועד שהשארתם אינו סופי אנו נחזור לתאם אתכם תור בהתאם לפרטים שהשארתם.

דילוג לתוכן